Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Додадени 132 бајти ,  пред 5 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Леонид Дербењов]] — советски и руски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1940]] 
|[[Херби Хенкок]] — американски [[џез]]-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1948]]