30 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 92 бајти ,  пред 6 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1579]] 
|[[Мехмед-паша Соколовиќ]] — важен [[отоманска империја|османлиски]] [[државник]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1938]] 
|[[Милан Ракиќ]] — српски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1953]]