Разлика помеѓу преработките на „Пшемислав Њемјец“

нема опис на уредувањето
:Рут ду Суд (2009)
::3 етапи
| updated = 3114 октомвријануари 20142016
}}
 
: 3. Краен пласман [[Џиро дел Трентино]]
: 5. Краен пласман [[Трка околу Полска 2014|Трка околу Полска]]
;2015
: 9. Страде Бјанке
{{palmares end}}
 
!2013
!2014
!2015
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center; background:#ddf;"|[[Џиро д’Италија 2013|6]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2014|49]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2015|40]]
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2013|57]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2014|26]]
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2015|СО]]
|}
 
СО = се откажал; — = не учествувал
 
== Наводи ==
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Przemysław Niemiec}}
* {{Cycling archives|9614}}
* {{CQ ranking}}
 
{{Возачи во Лампре-Мерида}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Њемјец, Пшемислав
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = полски велосипедист
| DATE OF BIRTH = 11 април 1980
| PLACE OF BIRTH = [[Освјенќим]], [[Полска]]
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Њемјец, Пшемислав}}
[[Категорија:Велосипедисти на Летните олимписки игри 2008]]