Разлика помеѓу преработките на „Франц Лист“

Додадени 20 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: cy:Franz Liszt
с
с (Бот Додава: cy:Franz Liszt)
[[Категорија:Унгарски диригенти]]
[[Категорија:Унгарски музиколози]]
 
{{Link FA|uk}}
 
[[bg:Ференц Лист]]
[[ca:Franz Liszt]]
[[cs:Ferenc Liszt]]
[[cy:Franz Liszt]]
[[da:Franz Liszt]]
[[de:Franz Liszt]]
[[th:ฟรานซ์ ลิซท์]]
[[tr:Franz Liszt]]
[[uk:Ліст Ференц]] {{Link FA|uk}}
[[vi:Franz Liszt]]
[[zh:弗兰兹·李斯特]]
6.250

уредувања