Разлика помеѓу преработките на „Лигурија“

Додадени 40 бајти ,  пред 11 година
с
грешки во некои букви
с (грешки во некои букви)
*[http://www.regione.liguria.it/ Официјален сајт на Регионот Лигурија]
 
[[Категорија: Географија на Италија | Италијански региони]]
 
[[af:Ligurië]]
959

уредувања