Сложени програмски јазици: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: en:High-level programming language)
Нема опис на уредувањето
[[sv:Högnivåspråk]]
[[zh:高级语言]]
 
[[Категорија:Програмски јазици]]
494

уредувања