Разлика помеѓу преработките на „КК Бест“

Додадени 4 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија кошаркарски клуб | боја1 =црвена | боја2 =сина | име = КК Б...)
 
с
| бои = црвена и црна<br> {{color box|red}} {{color box|black}}
| претседател = Ѓорѓи Глигоров
| тренер = НиколаМицко НиколовАлексовски
| титули = нема
| лига = [[Прва македонска кошаркарска лига|Прва Лига Мажи]]