Разлика помеѓу преработките на „Протоисторија“

Одземени 469 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Брише zh:古代史 (strongly connected to mk:Античка историја), ru:Древний мир (strongly connected to mk:Античка историја))
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Трипериоден систем}}
 
 
{{археологија-никулец}}
<!--ВАЖНО: Не додавај овде [[Категорија:Археологија|*]], бидејќи тоа е надкатегорија на категориите наведени подолу-->
 
[[Категорија:Периоди во археологијата]]
 
[[de:Frühgeschichte]]
[[en:Protohistory]]
[[es:Protohistoria]]
[[fr:Protohistoire]]
[[hu:Ókori történelem]]
[[it:Protostoria]]
[[lb:Protogeschicht]]
[[pl:Historia starożytna]]
[[pt:Proto-História]]