Разлика помеѓу преработките на „Праведен Калифат“

с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q13341536)
[[Категорија:Анадолија во средниот век]]
[[Категорија:Земји наследнички на Византиската империја]]
[[Категорија:Држави во средновековна Анадолија]]