Разлика помеѓу преработките на „Никифор I Цариградски“

нема опис на уредувањето
[[Категорија:Погреби во црквата Свети Апостоли]]
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:КонстантинополскиВселенски патријарси]]
[[Категорија:Византиски светци]]
[[Категорија:Римокатолички светци од Анадолија]]