Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски куп на Италија“

с
нема опис на уредувањето
с
| шампиони = {{Fb team Juventus}} (10-та титула)
| нај_титули = {{Fb team Juventus}} <br /> (10 титули)
| сезона = [[Фудбалски куп на Италија 2014–20152014-2015|2014–2015]]
| вебсајт = [http://www.legaseriea.it/it/tim-cup Куп на Италија]
| трофеј = [[Податотека:Coccarda Coppa Italia.svg|60px]]