Разлика помеѓу преработките на „Габриела Мистрал“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Нобелова награда за литература}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]
[[Категорија:Родени во 1889]]