Разлика помеѓу преработките на „Бакар“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Компактна табела на периодниот систем на елементите}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Хемиски елементи|Бакар]]