Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
ситна поправка
(дополнување)
(ситна поправка)
|-
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Леонид ДербеневДербењов]] — советски и руски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]]