Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Одземени 116 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
капацитет = 4.500 |
лига = [[Прва македонска фудбалска лига|Прва македонска лига]] |
сезона = [[ВтораПрва фудбалска лига на Македонија 2013/2014|2013/2015|2014/2015]] |
позиција = 5<small>ти</small> |
позиција = [[Втора македонска фудбалска лига|Втора македонска лига]] 1-ви (промовирани)|
шема_лр1=_red_stripes|шема_т1=_red_stripes|шема_др1=_red_stripes|
леварака1=0000AA|тело1=0000AA|деснарака1=0000AA|шорцеви1=0000AA|чорапи1=CC0000|