Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Одземени 32 бајти ,  пред 7 години
Бришење на "Dennis_MacAlistair_Ritchie_.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Ta
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 60 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q45575 (translate me))
(Бришење на "Dennis_MacAlistair_Ritchie_.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Ta)
{{Infobox scientist
| name = Денис Ричи
| image = Dennis MacAlistair Ritchie .jpg
| image_size =
| caption = Денис Ричи, 1999