Разлика помеѓу преработките на „Олоф Мелберг“

Додадени 732 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
==Технички карактеристики==
Природна позиција му била централен одбранбен играч, но исто така бил користен и на позицијата десен бек и како внатрешен играч од средниот ред.
 
==Титули==
==={{flagicon|Шведска}} АИК===
*'''[[Прва шведска фудбалска лига|Шведско првенство]]''' (1) : 1998.
*'''[[Фудбалски Куп на Шведска|Куп на Шведска]]''' (1) : 1997.
==={{flagicon|Англија}} Астон Вила===
*'''{{Трофеј-Интертото куп}} [[Интертото куп]]''' (1): 2001.
==={{flagicon|Грција}} Олимпијакос===
*'''{{Трофеј-Грција (Супер лига-фудбал}} [[Прва грчка фудбалска лига|Грчко првенство]]''' (2) : 2010-11, 2011-12.
*'''[[Фудбалски Куп на Грција|Куп на Грција]]''' (1) : 2012.
 
== Наводи ==
 
{{Порталкутија
|rightleft=yes
|boxwidth=200px
|marign=0px