Разлика помеѓу преработките на „Нема земја за старци“

→‎Содржина: ситна поправка
(дополнување)
(→‎Содржина: ситна поправка)
 
==Содржина==
Во филмот се зборува за пропадната зделка со [[дрога]], по што следи игра на [[мачка]] и [[глушец]] помеѓу тројца мажи, кои меѓусебно се пресретнуваат во [[Пустина|пустината]] во [[Запад|Западен]] [[Тексас]] во [[1980]]-те години.<ref>„Напната игра на мачка и глушец“, ''Антена'', број 866, 30.1.2015, стр. 3.</ref> <ref>''Антена'', број 867, 6.2.2015, стр. 14.</ref>
 
== Улоги ==