Разлика помеѓу преработките на „Хуан Хосе Лобато“

нема опис на уредувањето
(Frasnes-lez-Anvaing - Tour de Wallonie, étape 1, 26 juillet 2014, départ (B142).JPG)
| name = Хуан Хосе Лобато
| image = Frasnes-lez-Anvaing - Tour de Wallonie, étape 1, 26 juillet 2014, départ (B142).JPG
| caption = Лобато, на Тур де Валони 2014
| fullname = Хуан Хосе Лобато дел Вале
| nickname = Хуанхо
| proteams = {{ct|ACG|2011}}<br>{{ct|EUS|2013}}<br>{{ct|MOV|2014}}
| majorwins =
| updated = 2021 јануари 2015
}}
 
: 8. [[Ватенфал Класик 2014|Ватенфал Класик]]
;2015
: 1. Етапа 2 [[Тур Даун Андер 2015|Тур Даун Андер]]
: 2. Даун Андер Класик
{{Palmares end}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-ред|Juan José Lobato}}
* {{cycling archives|26814}}
* [http://www.e-bici.com/index.php?page=51&id=&jug=16 Профил на Хуан Хосе Лобато] на Андалусија-Каха Гранада