Разлика помеѓу преработките на „Давид де ла Фуенте“

нема опис на уредувањето
| proteams = Вини Калдирола<br />{{ct|FUJ|2004}}<br />{{ct|AST|2010}}<br />{{ct|FOT|2011}}<br />{{ct|CJR|2012}}<br />{{ct|TKS|2013}}
| majorwins = [[Тур де Франс]], [[Награда за борбеност на Тур де Франс|Награда за борбеност]] (2006)<br>ГП Мигел Индуран (2009)
| updated = 3 февруаријануари 20142015
}}