Разлика помеѓу преработките на „Microsoft“

Одземени 6 бајти ,  пред 5 години
с
Замена на Image:Microsoft_logo_and_wordmark.svg со Image:Microsoft_logo_(2012).svg (од страна на Marcus Cyron поради: File renamed: [[commons:COM:FR#reasons|File renamin...
(превод од англиски јазик на македонски јазик на делот кој сеуште не е достапен на македонски јазик.)
с (Замена на Image:Microsoft_logo_and_wordmark.svg со Image:Microsoft_logo_(2012).svg (од страна на Marcus Cyron поради: File renamed: [[commons:COM:FR#reasons|File renamin...)
{{Инфокутија за компанија
| company_name = Microsoft Corporation
| company_logo = [[Податотека:Microsoft_logo_and_wordmarkMicrosoft_logo_(2012).svg|250px|]]
| company_type = Јавна компанија
| genre =