Разлика помеѓу преработките на „Договор од Зухаб“

нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Османлиско-персисиски војни]]
[[Категорија:Договори на Отоманската империја|Зухаб]]
[[Категорија:Договори на Персија]]
[[Категорија:Османлиска империја во 17 век]]