Разлика помеѓу преработките на „Ресторан“

Додаден 11 бајт ,  пред 6 години
с
Замена на Image:Restaurant.jpg со Image:Tom's_Restaurant,_NYC.jpg (од страна на Ymblanter поради: File renamed: File renaming criterion #2: Chang...
с (Bot: Migrating 56 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11707 (translate me))
с (Замена на Image:Restaurant.jpg со Image:Tom's_Restaurant,_NYC.jpg (од страна на Ymblanter поради: File renamed: File renaming criterion #2: Chang...)
[[File:restaurantTom's_Restaurant,_NYC.jpg|thumb|right|300px|Ресторанот на Том во [[Менхетен]]]]
[[File:The Kitchen at Delmonico's, 1902.JPG|thumb|250px|Работници во кујната на Ресторанот Делмоникос, [[New York City]], 1902]]{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{otheruses}}