Шемси Ахмед-паша: Разлика помеѓу преработките

Додадени 260 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
}}
{{s-end}}
 
{{Голем везир на Отоманската Империја}}
 
[[Категорија:Велики везири на Отоманската империја]]
[[Категорија:Паши]]
[[Категорија:Отоманци од 16 век]]