Разлика помеѓу преработките на „ФК Металург Скопје“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
лига = [[Прва Македонска Лига (фудбал)|Прва македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 2013/2014|2013/2014]] |
позиција = 3<small>рити</small> |
шема_лр1=|шема_т1=|шема_др1=|
леварака1=008000|тело1=008000|деснарака1=008000|шорцеви1=008000|чорапи1=008000|