Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 172 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с
'''[[Етапна трка|Етапни трки]]'''
:[[Париз-Ница]] ([[Париз-Ница 2007|2007]], [[Париз-Ница 2010|2010]])
:[[Тирено-Адријатико]] ([[Тирено-Адријатико 2014|2014]])
:[[Трка околу Баскија]] ([[Трка околу Баскија 2008|2008]], [[Трка околу Баскија 2009|2009]])
:[[Вуелта а Кастилја и Леон]] (2007, 2008, 2010)
:[[Светски ранкинг UCI]] ([[Светски ранкинг UCI 2009|2009]])
:[[Вело д’Ор]] (2007, 2008, 2009)
| updated = 1619 март 2014
}}
 
: 10. Краен пласман [[Критериум ду Дофине 2013|Критериум ду Дофине]]
;2014
: 1. [[Податотека:Jersey blue.svg|20п]] Генерален пласман [[Тирено-Адријатико 2014|Тирено-Адријатико]]
::1. Етапа 4
::1. Етапа 5