Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 20 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
:[[Светски ранкинг UCI]] ([[Светски ранкинг UCI 2009|2009]])
:[[Вело д’Ор]] (2007, 2008, 2009)
| updated = 1516 март 2014
}}
 
: 10. Краен пласман [[Критериум ду Дофине 2013|Критериум ду Дофине]]
;2014
: 1. Етапа 4 [[Тирено-Адријатико 2014|Тирено-Адријатико]]
::1. Етапа 4
::1. Етапа 5
: 2. Краен пласман [[Волта ао Алгарве]]
::1. Етапа 4