Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Додадени 194 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с
лого = [[Податотека:FK Sileks.PNG|100px|Амблемот на ФК Силекс]]|
целосно име = ФК Силекс Кратово|
основан = [[{{Start date and age|1965]]}} |
терен = [[Градски стадион Кратово]] |
тренер = [[Трајче Сенев]] |
капацитет = 4.500 |
лига = [[Втора македонска фудбалска лига|Втора македонска лига]] |
}}
 
'''ФК Силекс''' е [[Република Македонија|македонски]] [[фудбал]]ски клуб од [[Кратово]]. Клубот моментално се натпреварува во [[Втора македонска фудбалска лига|Втората македонска лига]].
 
== Историја ==