Разлика помеѓу преработките на „ФК Металург Скопје“

Додадени 19 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
лого = [[Податотека:FK Metalurg.gif|100px|Амблемот на ФК Металург]]|
целосно име = ФК Металург Скопје |
основан = [[{{Start date and age|1964]]}} |
терен = [[стадион Железарница]] |
капацитет = 3.000 |