Разлика помеѓу преработките на „Алфред Адлер“

Одземени 17 бајти ,  пред 6 години
с
Бришење на "Alfred_Adler.png", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily порад...
с (Bot: Migrating 50 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q152393 (translate me))
с (Бришење на "Alfred_Adler.png", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily порад...)
{{Инфокутија за личност
| име = Алфред Адлер<br />''Alfred Adler''
| портрет = Alfred Adler.png
| px = 150px
| опис = ''Алфред Адлер''