Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Одземени 2 бајти ,  пред 6 години
(Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена ревизијата 3139477 на Bjankuloski06)
 
==Заплет==
фросе
{{вики}}
Протагонист во Хамлет е данскиот принц Хамлет, син на неодамна починатиот крал Хамлет и неговата сопруга, кралицата Гертруда.
 
Анонимен корисник