Разлика помеѓу преработките на „Марко Маркато“

Додадени 332 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
| name = Марко Маркато
| image = Marco Marcato 2008.jpg
| caption = Маркато на [[Енеко Тур 2008]].
| fullname = Марко Маркато
| nickname =
| proteams = Андрони Џокатоли-3C Казалинги<br>{{ct|LPR|2007}}<br>{{ct|UNI|2008}}<br />{{ct|VAC|2009}}
| majorwins = [[Париз-Тур]] (2012)
| updated = 111 априлноември 2013
}}
 
: 1. [[Париз-Тур]]
: 1. Етапа 4 [[Етоал де Бесеже]]
;2013
: 5. Краен пласман Тур де Валони
: 5. ГП Стад Зотегем
: 6. Краен пласман [[Трка околу Луксембург]]
: 6. Друивенкурс Оверејсе
{{Palmares end}}
 
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Marco Marcato}}
 
* {{Cycling archives|16021|Marco Marcato}}