Онондази: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
|група= Онондага </br>Onöñda'gega'</br>Onondaga
|слика= [[Слика:onondaga flag.jpg|150п|Амблемот на Онондага]]
|вкупновкупен= 80.000+
|регион1 = {{flagcountry|United States}}&nbsp;<small>([[Њу Јорк (сојузна држава)|Њу Јорк]])</small>
|pop1 =