Разлика помеѓу преработките на „Конструктивизам“

Додадени 337 бајти ,  пред 12 години
(Нова страница: == Конструктивизам ==)
 
== Конструктивизам ==
Подразбира критичност, самокритичност и темелност со цел исполнување на личните визии и истовремено позитивен пристап кон мислењата, визиите и активностите на другиот.
 
Зелена група.
Анонимен корисник