Разлика помеѓу преработките на „Crazy Little Thing Called Love“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од Оља) и вратена ревизијата 3102635 на Вик Ретлхед)
 
== Издавање на песната ==
Песната „Crazy Little Thing Called Love“ го достигнала второто место на Британската табела за синглови во 1979 година и станала првиот број еден хит на бендот во САД задржувајќи се на врвот на [[Билборд Хот 100]] четири недели. Песната исто така била и на врвот на листите на австралиската АРИА непрекинати седум недели од 1 Мартмарт до 12 Априлаприл 1980 година. Некои копии содржат и Б-страна со песната „[[Spread Your Wings]]“ во живо.
 
==Верзијата на Двајт Јоакам==
93

уредувања