Добре дојде!

Здраво, Оља, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357 (разговор) 17:09, 22 мај 2013 (CEST)

ИнфокутијаУреди

Здраво Оља и ви благодариме за вашите придонеси на википедија на македонски јазик. Проблемот се јавува бидејќи употребувате инфокутија која не е направена на википедија на македонски јазик. Доколку станува збор за статијата Crazy little thing called love или "These Are the Days of Our Lives" тогаш наместо Infobox single искористете го следното: Шаблон:Инфокутија Сингл. Доколку имате други прашања слободно можете да ми се обратите мене или на некој друг поискусен уредувач. Поздрав--Тиверополник (разговор) 21:51, 22 мај 2013 (CEST)

  • Само да ви укажам дека месеците се пишуваат со мала буква. Поздрав.--Вик Ретлхед (разговор) 20:15, 24 мај 2013 (CEST)
И ова го заборавив, кога ставате внатрешни врски, наводниците не ги вметнувајте во средни загради. Пр. Crazy Little Thing Called Love, а не „Crazy Little Thing Called Love“.--Вик Ретлхед (разговор) 20:29, 24 мај 2013 (CEST)