Разлика помеѓу преработките на „.eu“

Одземени 56 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 70 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q41107 (translate me))
 
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''.eu''' е [[државен код на главен интернет домен|главен Интернет домен]] за [[Европска Унија|Европската Унија]]. Со доменот управува ''EURid''.