Разлика помеѓу преработките на „632“

Додадени 23 бајти ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if: & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{7 век}}
{{Година во други календари|632}}
'''632''' ('''[[Римски бројки|{{римски|632}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 632. година од новата ера, 632. од првиот милениум, 32. од [[7 век]] и трета од [[630-ти]]те.
 
== Други календари ==