Рекански дијалект: Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7310590 (translate me)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: мапата -> картата)
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7310590 (translate me))
 
[[Категорија:Дијалекти на македонскиот јазик]]
 
[[en:Reka dialect]]
90.968

уредувања