Разлика помеѓу преработките на „Хановер“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
→‎Надворешни врски: Надворешни врски using AWB
с (r2.6.5) (Робот: Ја менувам bar:Hannova во bar:Hannover)
с (→‎Надворешни врски: Надворешни врски using AWB)
{{Commons|Hannover}}
 
* {{Wikitravelwikivoyage|Hanover}}
* [http://www.hannover.de/ Службена страница]
* [http://www.niedersachsen-tourism.com/ Официјална страница за туризам, одмор и рекреација во Долна Саксонија и Хановер]