Разлика помеѓу преработките на „Румелија“

Одземен 1 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава zh:魯米利亞)
{{Вилаети на Отоманската империја}}
 
[[Категорија:Ејалети на Отоманската империјаИмперија]]
 
 
[[Категорија:Отомански провинции на Балканот]]