Разлика помеѓу преработките на „Емили Дикинсон“

Додадени 92 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
(создавање нова статија)
 
с
[[Категорија: Поети од 19 век]]
[[Категорија: Родени во Амхерст]]
[[Категорија: Родени на 10 декември 1830 година]]
[[Категорија: ПочинатиРодени наво 15 мај 18861830 година]]
[[Категорија: Починати на 15 мај]]
[[Категорија: Починати во 1886 година]]