Разлика помеѓу преработките на „Димитар Димитров“

нема опис на уредувањето
с
|successor2 = [[Љубен Пауновски]]
|birth_date = {{роден на|30|мај|1936}}
|birth_place = [[Цакони]], [[Егејска{{роден Македонија]]во|Воденско}}, [[Република Грција]]
|death_date =
|death_place =