Разлика помеѓу преработките на „Молекуларна биологија“

нема опис на уредувањето
(+interwiki)
{{био-никулец}}
'''Молекуларната биологија''' ги проучува основните појави на [[живот]]от ([[метаболизам]], [[наследност]], [[надразливост]]) на ниво на [[молекул]]и што ја градат [[клетка]]та. Полето на молекуларната биологија се преклопува со полињата на интерес на биологијата и хемијата, особено со генетиката и биохемијата.
 
[[Категорија:Молекуларна биологија]]
 
1

уредување