Бјанка Марија Сфорца: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Бјанка Марија починала на 31 декември 1510 година и била погребена во Штамс.
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Сфроца}}
 
[[Категорија:Династија Сфорца|Бјанка Марија ]]
[[Категорија:Императори на Светата Римска Империја]]
[[Категорија:Владетели на Австрија]]
[[Категорија:Хабсбуршка династија]]
[[Категорија:Италијанци од 15 век]]
[[Категорија:Италијанци од 16 век]]
 
[[br:Bianca Maria Sforza]]