Разлика помеѓу преработките на „Лугано (езеро)“

Одземени 37 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Додава: xmf:ლუგანოშ ტობა)
[[Категорија:Езера во Италија]]
[[Категорија:Езера во Швајцарија]]
 
'''Задебелен текст'''
 
[[als:Luganersee]]
62

уредувања