Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 28 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додаје: ko:페르디카스 1세
с (Отстрането уредувањето на L.djinevski, вратено на последната верзија на Виктор Јованоски)
с (Бот Додаје: ko:페르디카스 1세)
[[es:Pérdicas I de Macedonia]]
[[fi:Perdikkas I]]
[[ko:페르디카스 1세]]
[[no:Perdikkas I av Makedonia]]
[[ru:Пердикка I]]
2.747

уредувања