Категорија:Организации во Советскиот Сојуз: Разлика помеѓу преработките

с
(Создадена страница со: Категорија:Советско општество [[Категорија:Организации по земја|Советскиот Соју...)
 
[[Категорија:Организации по земја|Советскиот Сојуз]]
 
[[be:Катэгорыя:Арганізацыі СССР]]
[[ca:Categoria:Entitats de la Unió Soviètica]]
[[cs:Kategorie:Organizace v Sovětském svazu]]
85.496

уредувања