Разлика помеѓу преработките на „Гинтерсберге“

нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава ba:Гюнтерсберге)
}}
 
'''Гинтерсберге''' ({{lang-de|Güntersberge}}) е село и поранешна општина во [[Харц (округ)|округот Харц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Од 1 Август 2009 е дел од градот [[Харцгероде]].
 
== Географија ==
* Училиштен музеј - училиштето во Гинтерсберге од [[Протестантска реформација|Реформацијата]]
 
{{DEFAULTSORT:Guntersberge}}
[[Категорија:Градови во Харц]]
[[Категорија:Харцгероде]]