Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| mother =Maria
| birth_date =1261
| birth_place =[[{{роден во|Москва]]}}
| death_date = 5 март 1303
| death_place ={{починал во|Москва}}, [[Големо московско кнежество]]
| death_place =[[Москва]]
| date of burial =
| place of burial =